INFOT JAGAVAD: Rakvere Linnavalitsus, Politsei-ja Piirivalveamet, Sotsiaalkindlustusamet, Töötukassa jt asutused
Eesti riik on otsustanud igakülgselt toetada sõjapõgenike vastuvõtmist Eestis. Eesti, Läti ja Leedu haridus- ja teadusministrite ühispöördumises on selge sõnum: oleme valmis pakkuma Ukrainast tulnud õpilastele võimalusi haridustee jätkamiseks nii alusja üldhariduses kui ka kutse- ja kõrghariduses.
Rakvere linn pakub kõigile linnaelanikuna registreeritud 0-19 aastastele lastele nende vajadustele kohandatud hoiu- ja õppevorme.
Alushariduses pakume koolieelikutele kohti Rakvere lasteaedades ja -hoidudes. Sooviavaldusi saab täita Rakvere Linnavalitsuses.
Kooliealised lapsed klassiastmetes 1.-6. alustavad õpet Rakvere Reaalgümnaasiumis (aadress: Võidu 67) ning 7.-12. klassiastmes Rakvere Gümnaasiumis (aadress Vabaduse 1). Mõlemas koolis on lapsi ootamas ukrainakeelne õpetaja ning õppeks vajalikuga sisustatud klassiruumid. Vastavalt Ukraina Haridusministeeriumi soovitusele pakutakse lastele esialgu psühholoogilist abi, ukraina keele, ajaloo ja üldainete tunde e-õppelahenduste abil. Eesti eakaaslastega koos alustatakse liikumisõpetuse ja kunstitundidega.  Sooviavaldusi saab täita Rakvere Linnavalitsuses.
Kooliväliseid tegevusi pakuvad:
Rakvere Avatud Noortekeskus
 Rakvere Avatud Noortekeskusesse on oodatud noored vanuses 7-26.
Noortekeskuses on võimalik tutvuda ja aega veeta teiste noortega, õppida eesti keelt ja kultuuri tundma, osaleda erinevatel sündmustel (näiteks filmiõhtud, vestlusõhtud, väljasõidud).
Noortekeskuses ootavad noori piljard, lauahoki, lauajalgpall, legolaud, lauatennis, lauamängud, mängukonsoolid (Xbox ja PS4)  ja meisterdamise võimalused (joonistamine, värviraamatute värvimine, erinevad käsitöö võimalused). Noortekeskuses on lai valik erinevaid noortele sobivaid raamatuid (eesti ja inglise keelsed).
Võimalik on arvuteid ja wifit kasutada.
Noortekeskuses töötab kolm noorsootöötajat, kes aitavad noortel leida tegevusi, jagavad noorteinfot, korraldavad koos noortega erinevaid sündmusi, aitavad koolitöödes ning keeleõppel.
Noortekeskus on avatud esmaspäevast neljapäevani kell 14.00-19.00 ning reedel kell 13.00-19.00. Noortekeskus asub aadressil Vabaduse 4, (Võimla ja Vabaduse tänava ristis).
Ласкаво просимо в Ракверський відкритий молодіжний центр! 
У Відкритому молодіжному центрі раді бачити всіх молодих людей віком від 7 до 26 років.
В молодіжному центрі можна знайомитися та проводити час з іншими молодими людьми , вчити естонську мову та знайомитися з естонською культурою, приймати участь в різних заходах ( наприклад, кіно- вечори, тематичні зустрічі, поїздки).
В молодіжному центрі на вас чекає: більярд, настільний теніс, настільний футбол, легостіл, настільні ігри, ігрові приставки , зайняття творчістю ( малювання, рукоділля) тощо..
В молодіжному центрі є великий вибір різноманітних книг на естонській та англійській мові. Також, використання комп’ютерів та WiFi.
В молодіжному центрі працюють три працівники, які допомагають молоді знайти заняття, обмінюватися інформацією, організовують  різноманітні заходи, допомагають у навчанні та вивченні мови.
Молодіжний центр відчинений з понеділка по четвер з 14.00 до 19.00, п’ятниця з 13.00 до 19.00.
Молодіжний центр знаходиться за адресою вул. Вабадусе 4. На перетині вулиць Виймла та Вабадусе.
Lisaks on võimalus osaleda huvihariduses:
Rakvere Spordikool
легка атлетика, баскетбол, настільний теніс, боротьба, бігові лижі, плавання, волейбол..
Tel. +372 528 3122
Kastani puiestee 12, Rakvere linn
Rakvere Muusikakool
Підготовчий клас, співоча студія, акордеон, фагот, флейта, канель, гітара, кларнет, фортепіано, ударнi, ріг, блок-флейта, саксофон, тромбон, труба, віолончель, скрипка.
Tel. +372 520 3975
C.R. Jakobsoni tn 8, Rakvere linn