Tere!
Palun edastada kõikidele spordiklubidele vajalikku informatsiooni teenuste kohta, mida osutatakse Rakvere haiglas. Me ei ole laialdaselt teenuseid reklaaminud, kuid spordilastele võib osutuda väga vajalikuks järgnevad teenused ning oluline on just teadlikkus erinevatest võimalustest, mida osutatakse elukoha läheduses.

  • klassikaline käsimassaaž – teenust osutab kogenud massöör Oleg, kes kohandab massaaživõtted vastavalt kliendi soovile ja vajadustele: kombineerib spordi-, kupumassaaživõtteid ja kergemaid liigesmanipulatsioone omavahel.
  • 20 minutit -> 10 eurot
  • 30 minutit -> 15 eurot
  • 50 minutit -> 25 eurot
  • füsioteraapia individuaalne kestus 30 minutit hinnaks 17 eurot – meie meeskonnas on 8 füsioterapeuti, kellest on 3 spetsialiseerunud lastefüsioterapeutideks (sh üks tegeleb ainult beebidega) ja1 spetsialiseerunud sportlastega tegelemiseks. Teraapias hinnatakse kehalist võimekust erinevate testidega, võetakse põhjalik anamnees, õpetatakse võimalusel esmased harjutused ja nõustatakse järgnevate tegevuste osas.
  • kinesioteipimine koos füsioterapeudi konsultatsiooniga 30 minutit hinnaks 20 eurot – kui patsiendil on kindel visioon teipida kindel piirkond, siis on see teenus õige valik, lisaks teipimisel füsioterapeut ka nõustab ja vajadusel soovitab esmased harjutusi
  • kõnni- või jooksuanalüüs koos füsioterapeudi konsultatsiooniga kestus 30 minutit hinnaks 25 eurot – kõnni- või jooksuanalüüsi teostatakse kasutades kaasaegset ja tehnoloogilist lahendust nutitaldadega (jalanumbrile vahemikus 36-46). Nutitallad asetatakse kinniste jalanõude (plätud, kontsaga kingad ei sobi) sisse ning inimene kõnnib või jookseb oma tavalise tempoga ligikaudu 2-3 minutit vabalt valitud trajektooril. Seejärel edastatakse info programmi ning esitatakse graafiliselt ja erinevate arvväärtustena. Analüüsi tulemusena selgub kõnni või jooksu keskmine kiirus, detailne toe- ja hoofaasi kirjeldus, keharaskuse kandmine kannalt varbani, kraadi täpsusena hüppeliigeste asend ja keharaskuse siirdamine, kõnnil labajala asend, võrdlus sama vanusegrupi keskmiste väärtustega, millised lihasgrupid töötavad enim jpm. Analüüsi tulemused on võimalik printida paberkandjale või saata soovitud meiliaadressile. Tulemusi interpreteerib füsioterapeut ning annab edaspidised juhised või soovitused.

Ilusat päeva soovides

Christi Ojaste
taastusravi osakonna õendusjuht-füsioterapeut
AS Rakvere Haiglatel nr 5900 7920
christi@rh.ee