16. Eestimaa suvemängud pakuvad spordirõõmu igas eas inimestele.

Eeloleval nädalavahetusel toimuvad Eestimaa suvemängud on iga nelja aasta tagant korraldatav spordisündmus, mis toob osalema igas vanuses ja oskustega inimesi.

8. ja 9. juulil toimuvale spordipeole on registreerunud ligi 3000 osalejat. Väge täis Rakverre tulevad võistlema kõikide maakondade esindused, osalejaid on 60st omavalitsusest.

Spordialadega alustatakse laupäeval kell 10. Kavas on 28 spordiala, mille toimumise ajakava leiad siit: https://joud.ee/…/16.-eestimaa-suvemangud/3/16-esm-ajakava

Kõige rohkearvulisemalt on esindatud kergejõustiklased, keda on erinevatel aladel osalemas üle poole tuhande, jalgrattakrossis võistleb ligi 200 sportlast, orienteerumises tuleb starti pea 300 erinevas vanuses osaleja. Viimastel aastatel kiiresti harrastajaskonda suurendanud kettagolfis osaleb ligi 200 mängijat. Meeldiva üllatuse valmistab võrkpalli võistlustel osalejate arv: meeste võrkpallis läheb väljakule 28, naiste võrkpallis 20 võistkonda. Esmakordselt kavas oleval rannavolle võistlusel osaleb 13 mees- ja 19 naispaari. Suvemängude raames peetakse maha ka korralik 3×3 korvpalliturniir, millest võtab osa 28 meeste ja 13 naiste võistkonda. Petangi turniirist võtab osa rekordiline 40 võistkonda, sama palju võistkondi istub mälumängu laua taha.

Alates kella 12st oodatakse eranditult kõiki soovijaid osalema Jõudi hoovimängudel, mis toimuvad Rakvere spordihalli juures. Samast antakse kell 13 start Tarva retkele.

Linnarahvas saab suvemängudel sportlastele kaasa elada, aga tervitada neid ka laupäeva õhtul lõbusas rongkäigus ning osaleda Vallimäel toimuval rahvapeol, kus meeleolu aitab luua ansambel Justament.

Suvemängudele saab kaasa elada ka otseülekannetes, mis on leitavad https://play.saundland.ee/joud

Tulemused on nähtavad: https://joud.ee/…/16.-eestimaa-suvemangud/3/tulemused

16. Eestimaa suvemängude patroon on president Alar Karis.

16. Eestimaa suvemängud korraldab Eestimaa Spordiliit Jõud koostöös Rakvere Linnavalitsuse ning Lääne-Virumaa Spordiliiduga.

Mängud on suurepärane võimalus kohalikus kogukonnas kaasa lüüa ja uute inimestega kohtuda. Kokkuvõttes on Eesti suvemängud fantastiline spordisündmus, mis pakub midagi kõigile, staažikatest sportlastest algajateni.